Skip to content

Kontakt z infolinią ZUS

W razie wystąpienia problemów przy korzystaniu z usług Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, warto skorzystać ze wsparcia infolinii. Infolinia ZUS jest na wyciągnięcie ręki, w każdej chwili. Zadzwoń na infolinię i uzyskaj wszystkie potrzebne Ci informacje dotyczące loginu ZUS PUE, bonów turystycznych oraz logowania do PUE. 

Jaki jest numer kontaktowy?

Aby zadzwonić do ZUS, wystarczy wybrać ogólnopolski numer kontaktowy z Centrum Obsługi Telefonicznej: 22 560 16 00. Ponieważ jeden numer obsługuje wszystkie placówki w Polsce, uzyskanie połączenia może zająć trochę czasu. Z tego względu warto skontaktować się z COT w inny sposób. Alternatywą pozostaje kontakt mailowy pod adresem [email protected]

Można również uzyskać kontakt wybierając opcję przesłania zapytania przez formularz. Dostępne w Internecie narzędzie sprawia, że kontakt z ZUS staje się jeszcze prostszy.

Dostęp do usług ZUS jest tak prosty, jak podniesienie słuchawki telefonu. Zadzwoń na infolinię, jeśli masz pytania dotyczące PUE, ePUAP, wieku emerytalnego, szczególnej opieki społecznej lub innych zagadnień związanych z ubezpieczeniami społecznymi.

Pracownicy infolinii to doświadczeni urzędnicy, którzy pomogą rozwiązać wszelkiego rodzaju problemy dotyczące ZUS-u. Istnieje również możliwość umówienia wizyty w wybranym przez interesanta oddziale.

Serwisy informacyjne ZUS

Więcej informacji o działaniu infolinii można uzyskać w serwisach informacyjnych poświęconych ZUS. Portale informacyjny ZUS gromadzą wszystkie informacje, które mogą być potrzebne w kontaktach z ZUS. Można tu znaleźć informacje o składkach, dane kontaktowe do profili zaufanych PUE oraz elektroniczny dostęp do wniosków o bony turystyczne. To również dokładnie wyjaśnione interpretacje najnowszych przepisów i rozporządzeń, ułatwiające zrozumienie skomplikowanych sytuacji w ZUS. Przydatne artykuły stają się więc cennym źródłem wiedzy.

Dodatkowe numery kontaktowe 

Jeżeli Centrum Obsługi Telefonicznej nie jest w stanie rozwiązać jakiegoś problemu, warto skontaktować się bezpośrednio ze swoją placówką ZUS. Pełna lista numerów do największych oddziałów w Polsce została umieszczona w wygodnej liście, którą można znaleźć w źródłach.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz