Skip to content

Odzież reklamowa w gastronomii

Różnego rodzaju gadżety reklamowe przydają się nie tyko do wręczania ich jako element promocyjny klientom. Można je także wykorzystać jako elementy wyposażenia pracowników przedsiębiorstwa. Sprawdza się to na przykład w gastronomii. Jak wiadomo kucharze zobowiązani są do noszenia odpowiednich fartuchów i strojów. Można zatem na nich nadrukować lub wyszyć różnego rodzaju elementy reklamowe. W ten sposób gdzie będzie kucharz, tam będzie reklamować dane przedsiębiorstwo. Oczywiście takie nadruki nie mogą być zbyt duże. Najlepiej jak skromny napis znajdzie się w miejscu, w którym nie ulegnie szybkiemu zabrudzeniu. W końcu fartuch to odzież ochronna dla kucharza, dlatego reklama powinna znajdować się w miejscu niedostępnym dla zabrudzeń wynikających z pracy kucharza. W związku z tym w takiej sytuacji jako odzież reklamowa będą przede wszystkim fartuchy, a także bluzy dla kucharzy. Oczywiście jeśli ma to być gadżet dla gastronomi, to można również wziąć pod uwagę stroje dla klientów, którzy mogą również posiadać niewielkie fartuszki. W takiej sytuacji najlepiej umieścić na nich logo reklamodawcy.

Nie zawsze odzież reklamowa w takiej sytuacji będzie dotyczyła tylko i wyłącznie lokalu gastronomicznego, w którym będzie wykorzystywana. Bardzo często z takiej możliwości korzystają także przedsiębiorstwa, których oferta skierowana jest waśnie do restauracji czy kwiaciarni. Najczęściej będą to dostawcy produktów spożywczych, którzy w ten sposób chcą się jeszcze bardziej rozreklamować. Co więcej, wręczając odzież dla pracowników w pewien sposób polepszają swoją sytuację i zwiększają szansę na to, że dany lokal częściej będzie korzystał właśnie z ich oferty.

Jednym słowem Odzież reklamowa w tym przypadku również spełnia takie same kryteria jak gadżet reklamowy dla detalistów. Warto zatem zadbać o to, by fartuszki były odpowiednio przygotowane, a także reprezentowały jakość. Dlatego właśnie wybór odpowiedniego materiału będzie miał tutaj dość spore znacznie. Najlepiej jeśli będzie on w miarę odporny na zabrudzenia, co sprawi, że fartuszek dłużej będzie wyglądał jak nowy. Oczywiście sprawi to, że gadżet reklamowy dłużej będzie wykorzystywany, a więc i sama reklama będzie rozpowszechniana.