Skip to content

Gdyńska linia pomocy dla obywateli Ukrainy

Gdyńska infolinia dla osób z Ukrainy po raz pierwszy zostanie przekierowana do koordynatora przy ulicy Nagietka. Jest to rozwiązanie tymczasowe, obowiązujące do końca czerwca, kiedy to zostanie uruchomiona nasza regularna infolinia. Chociaż na odebranie połączenia trzeba będzie poczekać do godziny 6:00, nadal chcemy, abyście do nas dzwonili, jeśli pojawią się problemy, które nie mogą czekać do tego czasu – wystarczy zostawić wiadomość, a my skontaktujemy się z Wami tak szybko, jak to możliwe!

Co to oznacza dla osób, które zadzwonią pod ten numer? Tylko tyle, że w przypadku spraw, których nie da się rozwiązać natychmiast, dzwoniący będą proszeni o ponowny kontakt z infolinią po godz. 6.00. Jeśli dzwonisz w sprawach, których nie da się rozwiązać natychmiast, Twoje problemy zostaną wtedy rozpatrzone.

Przekierowanie nie będzie miało wpływu na pomoc w zakresie zakwaterowania. Informacja ta pozostanie niezmieniona, nawet we wspomnianych godzinach od 22.00 do 6.00 rano. Pomoc zostanie udzielona w języku ukraińskim, dlatego nie występuje problem bariery językowej. Infolinia dla Ukraińców działa by nieść pomoc potrzebującym. 

Dodaj komentarz