Skip to content

Nowy dyrektor wybrany w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim

Mikołaj Bogdanowicz, wojewoda kujawsko-pomorski, dokonał zmiany na stanowisku dyrektora generalnego Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy. Od czwartku, 6 lipca, stanowisko to zajmuje Tomasz Łapicz, dotychczasowy dyrektor Biura Wojewody i zastępca dyrektora generalnego K-PUW.

Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy jest organem administracyjnym w regionie województwa, z siedzibą w Bydgoszczy. Urząd jest odpowiedzialny za zarządzanie i obsługę wszystkich usług administracji wojewódzkiej świadczonych na rzecz jej obywateli i przedsiębiorstw.

Tomasz Łapicz z Wojewodą Kujawsko-Pomorskim związany jest od ponad 20 lat. Jest odpowiedzialny za koordynację i zarządzanie działaniami związanymi ze wdrażaniem funduszy i programów europejskich w imieniu Wojewody Kujawsko-Pomorskiego.

Tomasz Łapicz urodził się 23 maja 1977 roku w Toruniu, gdzie ukończył Uniwersytet Mikołaja Kopernika na kierunku Organizacja i Zarządzanie Przedsiębiorstwem. Ukończył również studia podyplomowe Master of Business Administration (MBA) w Kolegium Jagiellońskim – Toruń University.

Od 2016 roku pełni funkcję Dyrektora Biura Wojewody, a od 2019 roku jest również Zastępcą (GM) Dyrektora Generalnego Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy.

Poza pracą lekarską angażował się w działalność następujących organizacji:

Jest członkiem Rady Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia, członkiem Zarządu Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w województwie kujawsko-pomorskim, a także przewodniczącym Rady Społecznej działającej przy Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Sanatorium Uzdrowiskowym MSWiA „ORION” w Ciechocinku.

Jest również członkiem dwóch organizacji obywatelskich: Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Polskiego Związku Pszczelarzy. Jest żonaty i ma dwóch synów.

3 komentarze

 1. Iza
  8 lipca 2022 @ 14:46

  Cieszę się, że ta konkretna osoba została wybrana, jest solidnym kandydatem, który wie co robić i pracuje dla wyborców.

  Wierzę w znaczenie głosowania na kandydatów, którzy będą w stanie dokonać zmian w naszych społecznościach i chcę podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w tych wyborach.

 2. Lena
  8 lipca 2022 @ 14:48

  Jestem podekscytowany wynikami tych wyborów.

  Luxus, że ten kandydat został wybrany. Teraz Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy będzie miał osobę na wysokim poziomie.

 3. Krystian
  8 lipca 2022 @ 14:49

  Choć wciąż czekam na to, kto jest zwycięzcą, to cieszę się, że wybrano właśnie tę osobę.

  Wnosi ze sobą bogate doświadczenie i wiedzę, a także silne zaangażowanie w służbę wyborcom.

Dodaj komentarz