Skip to content

Poczta Polska i Packeta rozszerzają swoją współpracę

Poczta Polska SA to jedna z największych firm w Polsce, zatrudniająca ponad 13 tys. pracowników, obsługująca klientów w całym kraju za pomocą ponad 30 tys. punktów sprzedaży. Firma oferuje różne usługi, w tym standardowe doręczanie przesyłek, ekspresowe doręczanie przesyłek, doręczanie paczek i usługi kurierskie.

Packeta, spółka technologiczna z branży e-commerce, rozszerza współpracę z Pocztą Polską w zakresie rozwoju rynku e-commerce. Dzięki partnerstwu państwowa spółka ma zwiększyć swoją konkurencyjność.

Packeta, działająca w Polsce platforma logistyczna e-commerce, przedłużyła umowę z Pocztą Polską. Tym samym klienci Packety będą mogli odbierać paczki z zagranicznych sklepów RTV w sieci punktów odbioru Poczty Polskiej – Pocztex PUNKT. Partnerstwo z Pocztą Polską jest odpowiedzią na oczekiwania konsumentów na rodzimym rynku. Korzystający z platformy będą mogli zdecydować się na odbiór za pośrednictwem usługi Pocztex PUNKT. Packeta dostarcza w 34 krajach. Dlatego jeśli polski konsument złoży zamówienie w sklepie internetowym w jednym z krajów, będzie mógł odebrać paczkę bezpośrednio na poczcie w Poczcie Polskiej lub w dedykowanym punkcie odbioru bez dodatkowych opłat.

Poczta Polska jest wiodącym dostawcą usług paczkowych w Polsce. Firma rozbudowała swoją sieć o oddziały i placówki własne zlokalizowane na stacjach benzynowych, w kioskach, salonach i sklepach: Żabka, Lewiatan, ABC i Delikatesy Centrum. Instaluje też Paczkomaty w wybranych sklepach Biedronka. W ubiegłym roku Packeta dostarczyła ponad 73 mln paczek i osiągnęła obroty przekraczające 200 mln euro. W Polsce działają dwa magazyny Packeta – w Warszawie i Cieszynie, ale planuje kolejne inwestycje w większe obiekty. Firma świadczy również usługi doradcze dla sklepów internetowych, które chcą wejść na nowe rynki.

3 komentarze

 1. Ilona
  12 września 2022 @ 15:17

  Ja ze swojej strony polecam rzeszowski oddział Poczty Polskiej znajdujący się pod adresem https://poczta-polska.info.pl/poczta/4830-rzeszow-adama-matuszczaka/ Konsultanci obecni pod numerami telefonów zapewniają profesjonalną obsługę.

 2. Paweł
  12 września 2022 @ 15:23

  Usługi świadczone przez Pocztę Polską są na wysokim poziomie. Uważam, że tego typu instytucja jest obecnie najlepsza w branży logistycznej.

 3. Lech
  12 września 2022 @ 15:24

  Myślę, że Poczta Polska jest światowej klasy instytucją w dziedzinie logistyki. To jedna z najlepszych usług pocztowych w Europie, która dostarcza szybkie, niezawodne przesyłki międzynarodowe.

  Uważam, że Poczta Polska powinna nadal się rozwijać i dostosowywać do zmieniających się potrzeb swoich klientów.

Dodaj komentarz