Skip to content

Volkswagen wprowadza ładowarki aut elektrycznych, które są dostępne dla wszystkich

Niemiecki przemysł motoryzacyjny, który kilka lat temu był znany głównie z samochodów z silnikami spalinowymi, coraz częściej przechodzi na pojazdy elektryczne. Volkswagen zamierza zainwestować miliardy euro w modernizację elektryczną i dostarczył już kilka elektrycznych aut.

Stopniowo rozbudowuje nowe modele, a ładowarki EV są umieszczane w salonach i w serwisie. Założeniem jest również, że ładowarki są dostępne dla wszystkich zainteresowanych właścicieli elektryków, a nie tylko samochodów firmowych. Volkswagen ogłosił właśnie, że partnerzy handlowi zapewnią ładowarki do wszystkich pojazdów elektrycznych. W Polsce jest już dostęp do 76 punktów ładowania w 36 lokalizacjach, a docelowa infrastruktura będzie obejmować 170 punktów ładowania AC i DC w 89 lokalizacjach w całym kraju.

Trzeba dodać, że w zakresie infrastruktury zewnętrznej dealerzy mają obowiązek zapewnić kierowcom co najmniej dwa punkty ładowania. Jeden o mocy co najmniej 11 kW przy ładowaniu prądem zmiennym (AC), a drugi o mocy co najmniej 22 kW przy ładowaniu prądem stałym (DC). Dodatkowo dostępnych jest obecnie 12 uniwersalnych punktów ładowania do użytku z WeCharge w aplikacji We Connect. Planowane jest jednak udostępnienie klientom wszystkich ładowarek na parkingu w ramach tej usługi.

Należy również wspomnieć, że dealerzy Volkswagena mogą zdecydować się na inwestycje w pojazdy elektryczne we współpracy z popularnym operatorem sieci ładowania pojazdów elektrycznych. Takie podejście pozwala zapewnić wyższą moc ładowania w wielu miejscach w Polsce. Na przykład poznański dealer Rzepecki Mroczkowski może pochwalić się, że ładowarki Greenway oferują dwa punkty ładowania AC i DC, w tym jeden o mocy 50 kW.

Volkswagen Bank to bank stworzony wyłącznie dla klientów marki Volkswagen. Bank oferuje możliwość zakupu samochodów na raty oferując kredyty do Banku Publicznego. Dane kontaktowe Banku Publicznego można znaleźć na numer telefonu volkswagen.

Polska wciąż pozostaje daleko w tyle za wybranymi krajami Europy Zachodniej pod względem liczby elektryków. Warto jednak zauważyć, że sprzedaż pojazdów czysto elektrycznych i pojazdów hybrydowych typu plug-in w moim kraju nadal rośnie i coraz więcej osób zaczyna wierzyć w pojazdy elektryczne. Niektórzy nie chcą nawet wracać do spalinowych modeli.

Co więcej, zdarzało się, że już są przypadki, gdy ładowarki były zajęte i musiano czekać, aż inni kierowcy naładują akumulatory w swoich samochodach. Potrzeba większej liczby ładowarek nie tylko tego unika, ale także sprawia, że ​​podróżowanie po Polsce jest wygodniejsze. Dlatego decyzja podjęta przez Volkswagena jest bardzo ceniona.

3 komentarze

 1. Jan
  4 sierpnia 2022 @ 11:39

  Super, że są ładowarki, wreszcie porządna firma, która udostępni ładowarki wszystkim, którzy potrzebują tego urządzenia do ładowania samochodu.

  Jestem bardzo zadowolony z produktu, który zakupiłem. Urządzenie zostało dostarczone do mnie na czas i w idealnym stanie. Obsługa klienta również jest doskonała.

 2. Grześ
  4 sierpnia 2022 @ 11:41

  Cieszy ten fakt, że ta ładowarka jest również wodoodporna jest dodatkowym atutem, ponieważ oznacza to, że mogę jej używać w każdych warunkach pogodowych. Ma również długi zasięg, więc nie muszę się martwić, że kabel będzie zbyt krótki dla moich potrzeb.

 3. Maciek
  4 sierpnia 2022 @ 11:43

  Wiem, że wiele osób czekało na ten produkt i doceniam Waszą cierpliwość, kiedy my pracowaliśmy nad problemami w łańcuchu dostaw. Wierzę, że nowa ładowarka będzie oferować łatwy sposób ładowania pojazdu bez konieczności martwienia się o znalezienie miejsc, które je sprzedają lub mają je w ofercie.

  Wiem, jak ważne jest dla Ciebie, aby mieć niezawodny sposób ładowania samochodu, więc chce, aby każdy, kto potrzebuje tego produktu, mógł go dostać bez problemu.

Dodaj komentarz