Skip to content

Wzrost zarobków w ochronie zdrowia

 Przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto w gospodarce narodowej w Polsce w 2021 roku wyniosło 5 662,53 zł, czyli o 8,4% więcej niż w 2020 roku – wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego. Warto zaznaczyć, że GUS podaje dane dotyczące wynagrodzeń w ujęciu brutto, z uwzględnieniem dodatkowego wynagrodzenia rocznego dla pracowników jednostek sektora publicznego (tzw. 13. miesięcznych wypłat).

Wzrost płac nadal trwa. Średnia miesięczna pensja brutto na rynku pracy w Polsce wyniosła 5662,53 złotych w 2021 r. i była o 8,4% wyższa niż rok wcześniej. Wzrost płac nastąpił we wszystkich badanych gałęziach gospodarki, chociaż dynamika wzrostu była różna – najwyższa odnotowano w dziale opieki zdrowotnej i opieki społecznej (17,2%), natomiast najmniejsza – w elektrowniach i instalacjach do produkcji ciepła (5,3%).

Czytaj więcej: https://urzad.info.pl/gus-warszawa/

5 komentarzy

 1. Robert
  6 maja 2022 @ 15:37

  Cieszę z tego powodu:)

 2. Arek
  10 maja 2022 @ 16:29

  Cieszę się, że wzrosły płace w służbie zdrowia.

  To wspaniale, że tak wiele osób może znaleźć pracę w dziedzinie, którą studiowało na studiach, i to wspaniale, że są w stanie zarobić na życie.

 3. Tymek
  10 maja 2022 @ 16:31

  Jestem podekscytowany podwyżkami w służbie zdrowia.

  Pracuję w tej branży od ponad 20 lat i mogę z całą pewnością stwierdzić, że w tym czasie branża opieki zdrowotnej bardzo się zmieniła. Technologia, którą mamy obecnie do dyspozycji, jest niesamowita, ale może być trudna do nadążenia. To, co kiedyś było prostym zadaniem polegającym na wysłaniu faksu lub wykonaniu telefonu, teraz stało się czymś o wiele bardziej złożonym, z wieloma krokami i wieloma narzędziami do naszej dyspozycji. Aby nadążyć za tymi wszystkimi zmianami, musimy skupić się na szkoleniu nowych pracowników, aby byli przygotowani na przyszłość.

 4. Dawid
  10 maja 2022 @ 16:32

  Nigdy wcześniej nie byłem tak podekscytowany przyszłością opieki zdrowotnej.

  Znacie to uczucie, kiedy widzicie, że pojawia się nowy produkt i wydaje się, że to najlepsza rzecz, jaka kiedykolwiek istniała? Tak właśnie czuję się, gdy widzę podwyżki w służbie zdrowia.

 5. Ewelina
  10 maja 2022 @ 16:33

  Uważam, że nadszedł czas, aby podnieść płacę minimalną, tak aby ludzie mogli sobie pozwolić na zaspokojenie podstawowych potrzeb, takich jak opieka zdrowotna, czynsz i jedzenie. Musimy współpracować, aby zapewnić każdemu potrzebną opiekę, bez względu na poziom dochodów!

Dodaj komentarz