Skip to content

 Związkowcy chcą wyjaśnień w sprawie przejęcia MPT przez iTaxi

W odpowiedzi na przejęcie Miejskiej Korporacji Taxi przez firmę iTaxi, której właścicielem jest MZA, Związek Zawodowy Kierowców Polskich przy MZA zażądał wyjaśnień od MZA i iTaxi.

Związek twierdzi, że nigdy nie konsultowano z nim tej umowy, a informacje o niej otrzymał dopiero po fakcie. Kierowcy twierdzą również, że nie otrzymali żadnych informacji o tym, jak to przejęcie wpłynie na nich jako pracowników lub pasażerów.

Oskarżają też MZA o niewypełnienie uchwały Rady Miejskiej z 23 kwietnia, w której obiecano konsultować się z pracownikami przed sfinalizowaniem jakichkolwiek umów dotyczących sprzedaży majątku lub tworzenia nowych podmiotów.

Jesteśmy głęboko zaniepokojeni o naszą przyszłość, jak również o przyszłość marki, która istnieje na rynku od 70 lat. Brak jasnych komunikatów ze strony Zarządu MZA Sp. z o.o. budzi wśród nas ogromny niepokój, a także spekulacje naszej konkurencji – piszą związkowcy w liście skierowanym zarówno do MZA, jak i m.in. do Prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego i Zastępcy Prezydenta Roberta Soszyńskiego.

Urząd Miasta ma odmienne zdanie na temat umowy podpisanej między MPT a iTaxi. Według rzeczniczki Urzędu Miasta, Moniki Beuth-Lutyk, to właśnie dzięki tej umowie jest gwarancja zatrudnienia dla wszystkich taksówkarzy i możliwość dalszego rozwoju firmy. Urząd Miasta twierdzi również, że chce dokapitalizować MPT, aby mogło ono kontynuować działalność pod szyldem MPT.

Inne zdanie na temat tej sytuacji mają taksówkarze. Twierdzą oni, że nie podjęto żadnych prób naprawy i usprawnienia floty samochodów, która obecnie należy do iTaxi. Należy wspomnieć, że iTaxi jest firmą z kapitałem zagranicznym i uważają oni, że podpisanie tej umowy było z góry zaplanowanym planem likwidacji MPT i działaniem przeciwko mieszkańcom Brna.

 

3 komentarze

 1. Ola
  22 czerwca 2022 @ 15:05

  Nie może być tak, że przyjeżdża taksówkarz z Legionowa czy Pruszkowa i ma naklejkę z syrenką na furgonetce.

  Dlatego, że ten kierowca będzie jeździł po Warszawie, a my musimy wiedzieć, kto jeździ po naszym mieście. To ważne, żebyśmy wiedzieli, kto jeździ po naszym mieście.

 2. Henryk
  22 czerwca 2022 @ 15:06

  Ci kierowcy nie znają dobrze miasta, nie potrafią znaleźć adresu i często gubią się w stolicy. Nie zdają sobie sprawy, że w Warszawie już o 6 rano są korki, więc dojazd do celu zajmuje im więcej czasu niż to konieczne. Nie znają też ulic Warszawy i dlatego często się gubią z powodu słabych umiejętności nawigacyjnych.

 3. Iza
  22 czerwca 2022 @ 15:07

  Dzwoniąc po taksówkę, należy zawsze zapytać kierowcę, czy ma warszawskie tablice rejestracyjne. Jeśli nie, zabranie przez niego opłaty za przejazd jest nielegalne.

Dodaj komentarz